הכה את המומחה: תומר פורת – יועץ עסקי לעורכי דין

You are currently viewing הכה את המומחה: תומר פורת – יועץ עסקי לעורכי דין

היום בפינתנו “הכה את המומחה”, אנחנו גאים לארח את תומר פורת:

מנטור לעורכי דין פורצי דרך, מוביל פירמות עורכי דין אל מדד ה DUN’S

ומחבר הספר- “אל תהיה אוגר” – המסע שלי מתוך משבר הקורונה אל עבר הצלחה עסקית ענקית.
הוא מדבר על איך נולד הספר ולמי הוא פונה, על איך זה להיות בין הבודדים בארץ שעוסקים בשיווק מותאם לעורכי דין ומה עזר לו להתגבר, להמשיך ולפרוץ קדימה בתקופות קשות.

אנחנו שואלים:

מהו תחום ההתמחות שלך?

תומר עונה:

אני מתמחה בייעוץ עסקי-שיווקי לעורכי דין.

אנחנו שואלים:

מה החוזקות שלך בתחום? מה מייחד אותך מהמתחרים שלך באותו תחום?

תומר עונה:

בתור בעל עסק, הבנתי שסמכות מקצועית היא המפתח להצלחה עסקית ולכן אני מנחה את כל לקוחותיי עורכי הדין להצטייר כמומחים, לבנות להם אוטוריטה בתחומם ומקפיד איתם על יצירת בידול עסקי וכמובן שיווק נכון שלו. בניית אוטוריטה חשובה מאוד בתחום עריכת הדין. יש לעורכי דין תפיסה מוטעית שאם הם מקצועיים ותותחים, אז הם לא צריכים להתמקד בשיווק, או שהם צריכים לדבוק בשיטות השיווק המסורתיות. זה ממש לא נכון היום וזו בדיוק הרפורמה שאני בונה בתחום שיווק לעורכי דין.


בנוסף, אני שם דגש רב על יצירתיות וחדשנות, לדוגמא אני עובד עם עורכי דין על הצגה ושיווק שלהם דרך הרשת החברתית טיקטוק, מה שאולי ישמע מעורר פליאה, אבל לדעתי בימים אלו שיווק של עורכי דין ברשתות חברתיות ובראשם טיקטוק הוא בגדר חובה ויכול להקפיץ אותם ולהביא להם לקוחות ותיקים חדשים. זה נשמע חדשני וזה כך, אבל אין מה להיבהל מזה. מי שרוצה להצליח בכל תחום היום, צריך להתחדש, להיות עם היד על הדופק, להתעדכן חדשות לבקרים ולשווק בדרכים שעובדות הכי טוב היום – הרשתות החברתיות ושיווק כזה צריך להיות מותאם. אפשר להתאים כל תחום לכל רשת חברתית וכאן נכנסת המומחיות שלי – להתאים את שיווק עורכי הדין לרשתות החברתיות הכי חמות היום ובראשם טיקטוק.

אנחנו שואלים:

ספר לנו סיפור אחד שנצרב בזיכרונך במשך שנות פעילותך בתחום.

תומר עונה:

יום אחד הגיעה אליי לקוחה, לא חשוב שמות, נקרא לה עו”ד ציפי.
ציפי סיפרה לי שהיא כבר שנים עו”ד בתחומה, מקצועית שאין כמותה, שוקדת על בניית והגדלת העסק, משווקת את עצמה, אך לשווא.
לא רואה תוצאות. הפרסום לא עובד, הלקוחות לא מגיעים והיא נשארת עם טייטל בלבד.


ציפי סיפרה שהיא כבר מיואשת וממש רגע אחד מלוותר על הכל.
תחילה הרגעתי אותה, סיפרתי לה עלי ועל העסק שלי והייחודיות שלו, איך הוא בנוי במיוחד לשיווק עורכי דין והובלתם להצלחה, לאחר מכן בנינו תוכנית מסודרת והתחלנו צעד צעד להשיב לה את האמון, ההצלחה העסקית והחיוך
והתוצאות מיהרו לבוא – תוך חודשיים ציפי הכפילה את כמות הלקוחות שלה ומה שהיא עשתה בשנתיים עבודה – עשינו יחד בחודשיים. זה היה בהחלט רגע קסום ומרענן בקריירה שלי.

 

אנחנו שואלים:

תפתיע אותנו: מה אנשים לא יודעים עליך?

תומר עונה:

כתבתי ספר עסקי – “אל תהיה אוגר”.
את הספר כתבתי בתקופת הקורונה מתוך מקום רגשי, נפשי ועסקי קשה ומורכב.
הספר מספר את הסיפור שלי, מנגיש את הכאבים והמצוקות שעברו עליי בתקופה הקשה הזאת ואיך השתמשתי במכאובים ובקשיים כדי לעשות מהפך גדול בעסק.
הספר מדבר בעצם על המעבר הכ”כ קשוח אך נחשק ממצב של לוותר על הכל למצב של להצליח בגדול ומלמד איך לנהל את הזמן, המצב והסיטאוציה בה אנו נמצאים בצורה הנכונה ביותר ולהפיק מהם את המירב.
הספר פונה לאנשים שרוצים לעשות מהפך בחיים או בעסק, לפרוץ קדימה ולהצליח בגדול.

תומר, מתוך אחת ההרצאות לעורכי דין ובעלי עסקים

אנחנו שואלים:

ספרי משהו אחד ששינה אצלך גישה/הפתיע אותך/ הוציא ממך משהו שלא ידעת שקיים בתחום.

תומר עונה:

אני אחד מהבודדים בארץ שעוסק בנישה הזאת של שיווק עורכי דין.
מרגע שהחלטתי שזה הכיוון שלי – היו לי לא מעט אתגרים בדרך, היה לי סופר מאתגר בכלל להבין מה נדרש לבצע בכדי להצליח בתחום.


מה שעזר לי מעבר לטונות של סבלנות, חזרתיות בפרסום ויצירת המון תוכן ושיתופי פעולה, זו נחישות כמובן. נחישות ואשתי כפרה עליה.
מסתבר שנחישות ותשוקה למה שאתה עושה מביאים אותך לפרוץ את הגבולות של עצמך, לעשות דברים חדשים כל הזמן ולשאוף למצויינות ולהיות ראשון בתחום.
כנראה המתכון הנ”ל עבד לי טוב, כי כיום אני נחשב מוכר מאוד בתחום אף על פי שאני בתחום פחות משנה וחצי. מי היה מאמין.

אנחנו שואלים:

תן טיפ הקשור לתחום הפעילות שלך. משהו שאת רוצה לשתף שאחרים ילמדו ממנו בתחום וכו'.

תומר עונה:

זה אולי ישמע בנאלי אבל: לא להפסיק לייצר תוכן!
היום עו”ד רבים נמצאים בבעיה, מכיוון שהלקוח שלהם לא מכיר אותם – בעיה שגורמת ללקוחות להעדיף עו”ד על פי שכר הטרחה שלו ולא על פי ההתמחות שלו או על פי הבידול שלו משאר מתחריו. נוכחות ברשתות החברתיות, שיווק ממוקד, נכון וקולע למטרה – בהחלט פותר את הבעיה הזאת.

אנחנו שואלים:

ספר לנו מה מעורר אצלך השראה ליצור, לעשות הכל על הצד הטוב ביותר שלך?

תומר עונה:

רעב גדול בלעזור לעורכי דין לעמוד על הרגליים. הרבה שואלים אותי: תומר, למה בחרת ללכת על הנישה הזאת? למה דווקא להתמקד בעורכי דין? אז אני עונה: בדיוק. התשובה בגוף השאלה והיא: דווקא.
דווקא הלכתי על תחום קשה, שאין לי מושג בו, שיש לי בו הכי הרבה אתגר, כי אני כזה – אוהב אתגרים, אוהב ללמוד ולצמוח כל הזמן ולא לעצור, גם לא באדום ומי שיקראו את הספר שלי “אל תהיה אוגר” – יבינו בדיוק על מה אני מדבר.

אנחנו שואלים:

מי האנשים שמעוררים אצלכם השראה עסקית?

תומר עונה:

אני מעריץ של כריסטיאנו רונאלדו, כי לא על הכישרון לבדו בנויה ההצלחה ורונאלדו הוא ההוכחה לכך.
הוא מגיע ראשון לאימון, מסיים אחרון ונותן את הכל בשביל להצליח, חוץ מזה שהוא נחשב מבוגר לכדורגלן (בן 36) ועדיין בקדמת הבמה, בשיאו ולא רואה ממטר.
זאת הסיבה שהוא בפני עצמו מותג ולראייה – המעבר שלו לקבוצה אחרת גרם למועדון שהיה בו לאבד עשרות מיליוני עוקבים ולכן כל מה שהוא מייצג – מדהים בעיניי. 

מעבר לזה, למען האמת אני מחזיק מכל איש עסקים מצליח – באמת ובתמים – מעריץ של כל אחד שעשה את הצעד הכ”כ מאתגר הזה, נלחם בפחדיו והגיע לאן שהגיע בלי לוותר.

אנחנו שואלים:

לקראת סוף השנה: מה היה המיקוד שלך בשנה החולפת?

תומר עונה:

השנה הייתה בסימן כניסה לתחום – מגזר עורכי הדין.
זה כמובן לימד אותי המון על החוק – אני נחשף בלי סוף לחוקים ופרקטיקות: מה מותר מה אסור, רכשתי המון ידע ואני כל פעם מחדש בהלם מכמה אנחנו לא יודעים וכמה הידע הזה יכול לשרת אותנו.
חוץ מזה, למדתי השנה יותר מתמיד שאנחנו חייבים להמציא את עצמנו כל פעם מחדש, אך במקביל לשמר ולחזק את המותג, לדעת מה היום המגמות בניהול ושיווק העסק ולהתאים את עצמנו.

אנחנו שואלים:

מה היית עושה שונה השנה?

תומר עונה:

נשמע קלישאתי, אבל באמת ובתמים: שום דבר לא הייתי עושה שונה – הקשיים בגיוס לקוחות והקשיים הכלכליים לימדו אותי הכי טוב, הביאו אותי בדיוק לאיפה שאני היום ועל זה אני מברך ומודה.

אנחנו שואלים:

לאן פניך מועדות בשנת 2022?

תומר עונה:

בשנה הבאה עלינו לטובה, אני רוצה להנות מפירות המותג שלי, להגדיל את הצוות, לבנות חברה שמתפקדת גם בלעדיי ולפרוץ בתוכן חזק, חדשני ובועט ברשתות החברתיות ובפלטפורמות השיווק העדכניות ביותר, לחזק את המותג ולהופיע הרבה.

אנחנו אומרים:

תומר אנחנו מודים לך מאוד על שיתוף הפעולה ועל השיחה המרתקת, בהחלט נתת לנו מוטיבציה להמשך ולמדנו ממך רבות.

תומר עונה:

בשמחה ובכיף ואל תהיו אוגרים.

איך נהנים מעוד תוכן עסקי של תומר פורת?

רוצים לשמוע על מועדון ה-DUN’S לעורכי דין? לחצו כאן

מוזמנים לעקוב אחרי תומר ברשתות החברתיות ולקבל השראה יומית: